Co to jest podwójna szansa u bukmacherów – 1X, X2?

Obstawiając zakłady bukmacherskie w standardowy sposób – a zatem z trzema drogami rozwiązania, w obrębie rynku 1X2 – podejmujemy się dość dużego ryzyka, które wynosi przynajmniej 33%. Stawianie na ten właśnie standardowy rynek często więc przynosi przegrane, frustrację i emocje, których chcemy być świadkami jak najrzadziej. Okazuje się, że ryzyko jesteśmy w stanie znacząco zredukować, stawiając na mniej standardowy rynek. Jednym z tych ciekawszych i bezpieczniejszych jest podwójna szansa, czyli popularny zakład z podpórką, dzięki któremu możemy zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia typu nawet do 66%. Co jednak musimy wiedzieć na temat tego typu zakładów?

Co to jest podwójna szansa u bukmacherów
Co to jest podwójna szansa u bukmacherów

Czym jest i jak działa podwójna szansa (podpórka)?

Podwójna szansa to rynek na zakłady bukmacherskie, który oddają nam do dyspozycji nie tylko najlepsi bukmacherzy online w Polsce, ale i ci mniej znani, lubiani i popularni. Polega on – jak sama jego nazwa sugeruje – na podwajaniu własnej szansy na zwycięstwo ze standardowego rynku na zakłady bukmacherskie. Oznacza to, że nie stawiamy tutaj na jedną z trzech dróg na wygraną, ale na dwie z trzech. To sprawia, że prawdopodobieństwo naszej wygranej znacząco się zwiększa. W tym rodzaju zakładów mamy do czynienia z zaledwie trzema sytuacjami, na które możemy postawić. Chodzi tutaj o opcje (będące rozbiciem 1X2):

  • 1X – zwyciężamy w momencie, gdy wygra pierwszy zespół lub padnie remis,
  • X2 – zwyciężamy w momencie, gdy wygra drugi zespół lub padnie remis,
  • 12 – zwyciężamy w momencie, gdy wygra którykolwiek z zespołów, ale nie padnie remis.

Podwójna szansa to bardzo prosto działający rynek bukmacherski, który obstawia się równie łatwo, co ten standardowy, a który często jest nam w stanie przynieść znacznie więcej korzyści niż przy stawianiu na rozwiązania bardziej standardowe. Podwójną szansę niektórzy bukmacherzy nazywają zakładem z podpórką. To, jak działa warto przedstawić na przykładzie z życia wziętym.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W drugiej kolejce 1/4 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22 Real Madryt gra z drużyną Chelsea Londyn. Zwycięstwo Realu udostępniane jest po kursie 2.34, remis 3.25, a wygrana Chelsea to kurs 3.00. Jeżeli postawimy na podwójną szansę w modelu 1X, wygramy w przypadku, gdy Real wygra lub padnie remis (tutaj kurs w Fortunie wynosi 1.89). Jeśli postawimy na rynek X2, zwyciężymy w momencie, gdy wygra Chelsea lub padnie remis (kurs 2.41). Jeśli zaś postawimy na rynek 12, wygramy w momencie wygranej Realu lub Chelsea (1.70).

Oczywiście musimy pamiętać, że rynek na podwójną szansę nie zawsze jest przez bukmacherów udostępniany. Co więcej, nie zawsze musi dotyczyć całego meczu – często oferowany jest w kontekście pierwszej jego połowy czy określonej części. Na podwójną szansę zdecydowanie najczęściej stawia się przy obstawianiu w formule przedmeczowej. Rzadko kiedy jest oferowana w przypadku zakładów na żywo. Zawsze jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla standardowych zakładów.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Jakie dyscypliny można obstawiać z podpórką (1X, X2)?

Zakłady bukmacherskie z podpórką są udostępniane wyłącznie w tych dyscyplinach sportu, w przypadku których możemy się spotkać z jednym z trzech rezultatów – zwycięstwem gospodarza, remisem lub zwycięstwem gości. Chodzi zatem o większość rozgrywek drużynowych.

Najpopularniejszą dyscypliną, a jednocześnie tą najczęściej opatrywaną również tym rynkiem na zakłady, jest oczywiście piłka nożna, która tak właściwie napędzają Polskie zakłady bukmacherskie, a w przypadku której typujący zdecydowanie najchętniej sięgają po mniej standardowe rynki na zakłady bukmacherskie. Podobnie przedstawia się sytuacja również z koszykówką oraz hokejem na lodzie i piłką ręczną. Jednym słowem: jeśli w danym spotkaniu sportowym możemy spotkać się z wynikiem nierozstrzygającym, będziemy mogli wybrać rynek na podwójną szansę (oczywiście jeśli bukmacher daje do niego dostęp). Co istotne, do tej grupy zalicza się również e-sport, choć tutaj zależy od konkretnej gry, z którą mamy do czynienia.

Rynku na podwójną szansę nie znajdziemy w siatkówce, w której zawsze któraś z drużyn musi sięgnąć po zwycięstwo (w razie potrzeby rozgrywany jest tak zwany tie-break). Zazwyczaj nie spotkamy się z nim również w kontekście boksu czy MMA, w którym również któryś z zawodników musi wygrać walkę, a do remisu dochodzi niesamowicie rzadko. Czasem jednak takowy się zdarza, dlatego też wybrani bukmacherzy online pozwalają podjąć się takiego ryzyka, proponując znacznie większe kursy na zdarzenia z podpórką.

Bukmacherzy z ofertą na podwójną szansę

Aktualnie praktycznie wszyscy najlepsi bukmacherzy online w Polsce oferują tak swoim stałym, jak i nowym klientom możliwość obstawiania zakładów z podpórką na praktycznie wszystkie dyscypliny sportowe, jakie stwarzają do tego odpowiednie warunki.

Warto wiedzieć: choć wszyscy legalni bukmacherzy online starają się dawać nam dostęp do podwójnej szansy, nie zawsze pozwalają na obstawienie jej od razu. Wiele rynków na zakłady wzajemne pojawia się wraz ze zbliżaniem się do dnia, w którym dane spotkanie jest rozgrywane. Jeśli więc dany buk nie oferuje takowego, odwiedźmy go w późniejszym terminie.

Najpopularniejszym w Polsce bukmacherem jest STS i nie zawodzi on w kontekście rynku na podwójną szansę. Opatruje nim każde spotkanie, w przypadku którego ma on rację bytu. STS to też najwyższe na rynku kursy, dzięki którym możemy dodatkowo poprawić wysokość naszych potencjalnych wygranych.

Kolejnym bukiem, na którego możemy liczyć w przypadku zakładów na podwójną szansę jest Fortuna, która nie zawodzi tak pod względem pokrywania nim kolejnych spotkań sportowych, jak i kursów bukmacherskich, na przestrzeni których jest operatorem mocno konkurencyjnym i atrakcyjnym. Jest świetną opcją jeżeli oczekujemy tak szerokiej oferty, wielu możliwości obstawiania, jak i atrakcyjnych bonusów.

Jeśli chcemy obstawiać zakłady na podwójną szansę, możemy też spojrzeć na ofertę bukmachera Superbet, który w wielu przypadkach bywa na tym polu bezkonkurencyjny. Zwłaszcza jeśli chodzi o dyscypliny sportu inne niż piłka nożna (w obrębie której konkurencja jest po prostu niezbędna).

5 / 5. Ocen: 55

Bukmacher

Najlepszy Polski bukmacher online to według opinii STS. Czy rzeczywiście STS to najlepsze zakłady bukmacherskie w internecie? wysokie kursy, niska marża, atrakcyjne promocje i darmowy bonus bez depozytu 29 PLN. Kod promocyjny na bonus: BETONLINE. Kod promocyjny do wpisania na stronie www.sts.pl

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button