Uzależnienie od hazardu – jak do niego nie doprowadzić?

Na szczęście ten kłopot nie jest powszechny. Oczywiście, nie powinno się go jednak bagatelizować. Są bowiem osoby, którym tylko pozornie wydawało się, że absolutnie wszystko mają pod kontrolą. Z jakimi kłopotami należy się ewentualnie liczyć? Co robić, by nigdy nie mieć problemu z uzależnieniem od hazardu? Poznaj kilka najbardziej istotnych wskazówek.

hazard uzależnienie
Uzależnienie od hazardu – jak do niego nie doprowadzić?

Uzależnienie od hazardu to bardzo poważny kłopot…

Jeśli ktoś zmaga się z uzależnieniem od hazardu, to nie ma w tym nic przyjemnego. Od razu warto zauważyć jedno. Tak naprawdę uzależnienie od hazardu dotyka nie tylko np. danego gracza, który na co dzień obstawia nałogowo zakłady bukmacherskie (oferowane przez legalne podmioty)… Z tym kłopotem zmaga się tak samo (chociaż w innym stopniu) najbliższe otoczenie. Co jest tutaj szczególnie warte podkreślenia? Przez uzależnienie od hazardu zdecydowanie pogarszają się relacje z najbliższymi. Gracze, którzy nie są w stanie kontrolować swoich problemów, popadają w konflikty np. z członkami rodziny, czy przyjaciółmi.

Co istotne, uzależnionym nie za bardzo zależy na tym, by te kłopoty rozwiązywać. Przez to atmosfera staje się coraz gęstsza. Nierzadko dzieje się tak, że przez uzależnienie hazardziści tracą rodziny. Tak samo, jak wcześniej wykonywaną pracę. Kłopot polega bowiem tutaj na tym, że chęć zagrania jest zbyt silna. W związku z tym nałogowy hazardzista spędza praktycznie całe dnie przed komputerem itp. Tylko po to, by obstawić kolejne wydarzenia. Na skutek tego zaniedbywane są nie tylko obowiązki domowe, ale także właśnie te w pracy. To prowadzi do utraty zajmowanego stanowiska. Najgorsze jest to, że uzależnieni od hazardu… zbytnio się tym nie przejmują. Warto wspomnieć o podupadaniu na zdrowiu. Hazardziści mało śpią, nie dbają o aktywność na świeżym powietrzu, nie zwracają uwagi na jakość spożywanych produktów (jedzenie nie jest dla nich koniecznym aspektem do szczęścia) itd. To nie może zaś przejść bez echa, jeśli chodzi o funkcjonowanie organizmu.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Takie nałogowe obstawianie oczywiście do niczego dobrego nie może doprowadzić. W zdecydowanej większości przypadków kupony solo albo akumulowane są przegrywane. Niestety, hazardzista nie jest w stanie przestać. Chce możliwie szybko się odegrać. A to prowadzi do jeszcze większych przegranych. W końcu wydarzenia są obstawiane bez odpowiedniego zastanowienia się nad typami. Taka taktyka jest zaś opłakana w skutkach pod kątem finansowym.

Bukmacherka nie powinna być dla Ciebie najważniejsza

Osoby zmagające się z uzależnieniem od hazardu często bardzo późno zdają sobie sprawę ze swojego problemu. Wtedy nie mają już pracy, a ich konto bankowe świeci pustkami… Często nie mogą też liczyć na wsparcie rodziny, która nie mogła już dłużej znieść konkretnych zachowań. Warto bowiem zaznaczyć, że osoby mające uzależnienie od hazardu nie podejmują racjonalnych decyzji. Leczenie nie jest łatwe. Trzeba na pewno zapisać się na wizytę do eksperta. Nierzadko jedynym wyjściem jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Warto zatem zrobić wszystko, by do tych sytuacji nie dopuścić. Można bowiem stracić bardzo wiele, a leczenie jest trudne i czasochłonne.

Jakie zatem podejmować kroki? Na pewno nie nastawiaj się na to, że bukmacherka zmieni Twoje życie. Oczywiście, na zakładach można wygrywać. Traktuj to jednak przede wszystkim jako możliwość dorobienia sobie do pensji podstawowej. Warto także zastanowić się nad tym, jak granie u buków wpływa na nasze codzienne życie. Jeśli naprawdę masz wszystko pod kontrolą, to możesz zacząć bardziej poważnie myśleć o tej dziedzinie. Na samym starcie trzeba być jednak ostrożnym. Bukmacherka nie powinna być dla Ciebie priorytetowa. Dbaj o relacje z rodziną i przyjaciółmi.

superbet zakłady sportowe
Oferta promocji za darmo w Superbet Polska

Zawsze powinieneś znaleźć czas dla najbliższych. Poza tym nie zaniedbuj obowiązków w pracy. Jest to Twoje główne źródło utrzymania. Nie możesz zatem z powodu grania w firmach bukmacherskich nie dotrzymywać słowa np. w kontekście wykonania konkretnego projektu. Bukmacherka powinna być tylko dodatkiem do życia. Nie może być zaś stawiana na pierwszym miejscu, mimo że najlepsi bukmacherzy cały czas kusza różnymi bonusami i promocjami za darmo.

Wpłacaj tylko tyle, ile ewentualnie możesz przegrać

Od samego początku swojej przygody z bukmacherką należy kontrolować finanse. W związku z tym ustal parę kwestii. Zaplanuj, że możesz wpłacać np. zaledwie jeden raz w ciągu miesiąca. Co jeszcze jest tutaj ważne? Dokonuj depozytów na takie kwoty, które w razie czego mogą być przez Ciebie przegrane. Niedopuszczalne jest np. wpłacanie pieniędzy, które są przeznaczone na zapłacenie czynszu w kolejnym miesiącu, czesnego w szkole dziecka itp. Warto zakładać czarny scenariusz i porażkę. Wtedy nie wydasz pieniędzy, które w danym czasie będą Ci naprawdę potrzebne.

Ustal limity dotyczące czasu poświęcanego na bukmacherkę

Aby obstawiać skutecznie, należy być m.in. odpowiednio skoncentrowanym w czasie wybierania wydarzeń z oferty. Dlatego nie powinno się przesadzać z czasem przeznaczonym na grę. Ustal sobie, że np. w ciągu tygodnia będziesz zajmował się tym działem np. łącznie przez cztery, pięć godzin. Potem należy się tego trzymać. Nie przekraczaj wyznaczonych ram. Od samego początku musisz to bowiem odpowiednio kontrolować.

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher

Najlepszy Polski bukmacher online to według opinii STS. Czy rzeczywiście STS to najlepsze zakłady bukmacherskie w internecie? wysokie kursy, niska marża, atrakcyjne promocje i darmowy bonus bez depozytu 29 PLN. Kod promocyjny na bonus: BETONLINE. Kod promocyjny do wpisania na stronie www.sts.pl

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button